sohbet

Afyon Chat

Afyon sohbet odaları ücretsiz, üyeliksiz hizmet vermektedir.Online afyon chat odaları giriş yapmak için sadece takma isim yazmanız kafidir.Hemen muhabbete katıl.

 

yetişkinler için Afyon cinsel sohbet odaları mevcuttur ancak +18 yaşından küçüklerin girmesi yasaktır.

 

Afyonkarahisar şehiri ismini kentin güneyinde yer meydan kaleden ve afyon nebatından almıştır. M.Ö. 7000 seneninden başlayarak günümüze civarı ilin hudutları içinde Kalkolitikten, Eskiyen Tunç Devri’ne geçiş kültürlerinden ardından Hitit, Frig, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı medeniyetleri konumlanmıştır. Selçuklu Türklerinin 1071 senesinde Anadolu’yu fethinden ardından Afyonkarahisar Türk egemenliğine geçti. Bu tarihten bu yana Afyonkarahisar, sırasıyla Selçuklu Devleti Sahipoğulları Beyliği, Germiyanoğulları Beyliği hükümdarlığı altında yaşadıktan ardından 1428’de Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katıldı.
Afyon, Anadolu’nun batı yarısında tek kavşak noktası olup, doğuyu batıya, kuzeyi güneye bağlayan natürel tek kapı konumundadır. Kışları ilgisiz ve kar yağışlı, yazları ateş gibi ve yağışsız tek step abuhavası görülür, İlkbahar ve güzde ise yağışlar yağmur biçiminde artar.
Afyonkarahisar Adı Nereden Gelmiştir?

Afyonkarahisar Kalesi, kentin güneyinde, tek sürü dik ve yalçın tek dağın tepesindedir. Ismini dünyanın oluşumunun dördüncü süre diliminde tek yanardağ ağzında olan sarp kayalar üst kısmına kurulan kaleden (Siyahhisar) ve ilk kez “Synnada” antik şehiri sikkelerin de karşımıza çıkan haşhaş (Opıum-Afyonkarahisar)’dan meydan Afyonkarahisar M.Ö. 2.000 senelerine civarı uzanan tek tarih şeridi yaşatır.

Afyon sohbet odası hoşca vakit geçirmenizi dileriz.

Bir Yanıt bırak

sex sohbet | cinsel sohbet | mirc indir | chat